Masáže

Kouzlo masáže: Klíč k harmonii těla a duše


Masáž je výjimečný nástroj, který dokáže nejen uvolnit tělo, ale také umí proměnit náš psychický stav. Pravidelné masáže mají schopnost ulevit od napětí ve svalovém systému a podpořit správnou cirkulaci krve, vše přispívající k pocitu absolutní pohody.

Masáž nám pomáhá dosáhnout emocionální vyrovnanosti a psychického klidu tím, že vyvolává tvorbu endorfinů, takzvaných hormonů štěstí, které účinně bojují proti úzkostem a depresím. To z masáže dělá nejen relaxační, ale především terapeutický zážitek.

Masáž také pozitivně ovlivňuje flexibilitu a pohyblivost kloubů, což může předcházet zraněním a bolestem. Přispívá k regeneraci těla a může poskytnout úlevu lidem trpícím na různé zdravotní potíže, jako jsou například bolesti zad, migrény nebo trávicí problémy.

Jsme tady pro Vás, abychom se postarali o váš dokonalý zážitek z masáže.

S radostí se na Vás těší naše masérka Lenka, která má v oboru více než 7 let zkušeností.

RELAXAČNÍ MASÁŽ

Užijte si relaxační masáž v klidné a příjemné atmosféře, která je navržena tak, aby zklidnila nejen vaše tělo, ale i mysl. Tato masáž je ideální pro prevenci a snižování stresu, stejně jako pro zmírnění lehkých bolestí v oblasti zad a krční páteře.

Naše masáže se odehrávají v prostoru, který je speciálně navržený tak, aby podporoval relaxaci. Masér používá hmaty, které jsou jemné a vykonává je pomalu, s hlavním důrazem na oblast šíje a zad. Relaxační masáž by vám neměla působit bolest, naopak by měla vytvářet příjemné pocity a navodit celkové uvolnění.

Masáž přispívá k relaxaci svalů, které mohou být napjaté nebo bolestivé kvůli stresu nebo dlouhodobému setrvávání v jedné pozici, jako je například sezení u počítače. Kromě fyzického působení na tkáně, masáž také iniciová řadu biochemických procesů, které snižují hladinu stresových hormonů, jako jsou noradrenalin a kortizol, a zvyšují produkci hormonů, které zlepšují náladu, zmírňují vnímání bolesti a podporují účinnou duševní regeneraci.

Tato masáž je vhodná pro lidi trpící stresem, duševním napětím, nervozitou, bolestivými nebo ztuhlými svaly, bolestmi hlavy nebo pro ty, kteří si chtějí dopřát jemnou, uvolňující masáž.

Na druhou stranu, relaxační masáž není doporučena pro osoby v akutní fázi nachlazení, s infekčními nebo zánětlivými onemocněními, kožními nebo onkologickými onemocněními, závažnými krvácivými stavy, bezprostředně po jídle (1–2 hodiny) nebo osoby pod vlivem alkoholu nebo psychotropních látek, stejně jako pro osoby trpící akutními psychózami.

KLASICKÁ MASÁŽ

Tradiční masáž, známá také jako švédská masáž, je ideální volbou pro uvolnění napjatých svalů a odlehčení mysli. Tato technika se těší velké oblibě a poptávce, neboť přináší hmatatelné výhody. Vedle klasické masáže se setkáváme i s řadou jeho variací, které kombinují různé léčebné techniky – jako je například aroma masáž, medová masáž, masáž s lávovými kameny, podvodní masáž či tradiční thajská masáž.

Ačkoliv je masáž často vnímána jako prostředek pro zmírnění stresu a napětí, nesmíme opomenout její významné léčebné účinky. Kromě uvolnění napjatých a ztuhlých svalů, masáž také efektivně zmírňuje bolesti spojené s nevhodnými pracovními návyky či nadměrnou fyzickou námahou. V oblasti sportu je masáž velmi oblíbená, jelikož umí účinně odstraňovat bolesti způsobené hromaděním kyseliny mléčné v svalových tkáních po náročném výkonu, čímž napomáhá rychlejší regeneraci svalů. Tato technika je dnes téměř nezbytnou součástí tréninkových procesů.

Tradiční masáž se provádí v poloze na břiše, přímo na kůži. Forma i délka masáže jsou přizpůsobeny individuálním požadavkům klienta. Je možné upřednostnit celkovou masáž nebo se zaměřit pouze na určitou část těla. Tato oblast je pak masírována prostřednictvím dlouhých jemných hmatů na specifických bodech, za zvuků relaxační hudby. Běžně se také využívají různé aromatické oleje.

Masáž podporuje prokrvení tkání, trávení a stimulaci metabolických procesů, což vede k efektivnějšímu odstraňování odpadních látek z těla. Dále napomáhá k odstranění nahromaděné mízy v některých orgánech, zajišťuje rovnoměrné prokrvení těla a zlepšuje tok energie. Pokud se při masáži používají aromatické oleje, mohou tyto také pozitivně ovlivnit mozek, centrální nervový systém a tím i psychický stav.

Samozřejmě i masáž má své kontraindikace, například těhotenství, křečové žíly, nádorová onemocnění, febrilní, infekční a akutní zánětlivá onemocnění, těžké krvácivé stavy a poruchy prokrvení, onemocnění břišní dutiny a stav opilosti. Rovněž není doporučené absolvovat masáž bezprostředně po jídle nebo po intenzivní fyzické aktivitě.

SPORTOVNÍ MASÁŽ

Sportovní masáž je ideální technika jak pro přípravu sportovců na jejich výkon, tak pro regeneraci po náročné sportovní aktivitě. Tato masáž umí dokonale fyzicky a psychicky naladit sportovce k podání výkonu na hranici jejich možností tím, že je aktivuje a dodá jim dodatečnou energii. Má dynamický charakter, probíhá rychle a rázně, přičemž masér využívá především tepací techniky s tonizačními účinky.

Po intenzivním sportovním výkonu pak nabízíme regenerační masáž, která je jinak známá jako klasická masáž. Tato masáž pomáhá zmírnit svalovou únavu, uklidnit organismus a urychlit regeneraci měkkých tkání. Jejím účinkem je odstranění laktátů ze svalů, urychlení regenerace a celková relaxace organismu. Během této masáže jsou používány jemnější a pomalejší techniky.

Sportovní masáže jsou přínosné nejen pro profesionální sportovce, ale pro všechny, kdo se věnují intenzivní fyzické aktivitě.

Pokud plánujete využít sportovní masáž, měli byste zvážit následující indikace a kontraindikace. Masáž je vhodná pro přípravu před sportovním výkonem a pro regeneraci a relaxaci po výkonu. Naopak, je nedoporučováno absolvovat masáž při akutním nachlazení, infekčních, zánětlivých nebo kožních onemocnění, onkologických onemocnění, závažných krvácivých stavech jako je hemofilie nebo leukémie, bezprostředně po jídle nebo v opilosti a stavech pod vlivem psychotropních látek, akutní psychózy.

Délka a obsah terapie jsou vždy individuálně přizpůsobeny potřebám klienta. Fyzioterapeut nebo masér určuje obsah terapie na základě konzultace s klientem a jeho požadavků. Pokud si zakoupíte hodinovou službu, budete mít vyhrazeno celých 60 minut na terapii. Tato doba zahrnuje také čas na vyplnění dotazníku, odložení šatů a na konci terapie zápis do karty nebo případnou platbu. Pokud dorazíte na terapii později, bude váš čas s terapeutem kratší.

Na den masáže doporučujeme dbát na dostatečný příjem tekutin.

BAŇKOVÁ MASÁŽ: ENERGETICKÁ HARMONIZACE TĚLA

Baňková masáž spojuje klasické masážní techniky s využitím baněk pro stimulaci průtoku krve v problémových oblastech. Tato terapeutická metoda skvěle harmonizuje tělo a mysl, a to díky unikátní technice vytváření podtlaku pomocí plastových baněk.

Při baňkové masáži může masér používat baněk samostatně, nebo je začlenit jako doplněk manuální masáže. Postup zahrnuje přikládání baněk na specifické body, kde vytvoří podtlak, který umožní baně přilehnout na kůži a nasát ji dovnitř. Toto intenzivně stimuluje cílovou oblast. Masér může podle potřeby umístit více baněk najednou a nechat je působit po určitou dobu, nebo může přemisťovat jednotlivé baněk po celém těle.

Přestože může být baňková masáž na začátku nepříjemná, nikdy by neměla způsobovat bolest. Baněk využíváme plastové či silikonové, z důvodů bezpečnosti nepoužíváme skleněné baňky a oheň. Ačkoli baněk může po sebe zanechat viditelné stopy, ty postupem času zmizí.

Tento typ masáže může být vhodný pro bolesti zad a kloubů, zvýšené svalové napětí, svalové křeče, regeneraci organismu, otoky, detoxikaci lymfatického systému a migrény. Avšak baňková masáž není vhodná pro klienty s akutním nachlazením, infekčními či zánětlivými onemocněními, onkologickými onemocněními, krvácivými stavy, poruchami krevní srážlivosti, tenkými vlásečnicemi, kožními potížemi a v prvních třech měsících těhotenství.

Rozsah a dobu terapie stanovuje fyzioterapeut nebo masér na základě konzultace s klientem a jeho konkrétními potřebami. Naším cílem je vždy poskytnout co nejefektivnější a příjemnou péči.

MEDOVÁ MASÁŽ

Med – tento zlatavě voňavý nektar dobře známe všichni. Jeho silná chuť a aroma ho činí oblíbenou součástí mnohých pokrmů. Med nabízí nejen přírodní alternativu bílého rafinovaného cukru, ale také dodává tělu mnoho vitamínů, minerálů a stopových prvků. Ale využití medu není omezeno jen na kuchyň. Tradičně byl využíván například jako součást vlasových mask nebo pro hojení drobných poranění. A pak je tu ještě medová masáž, což je skutečný zážitek pro tělo i smysly.

Medová masáž je kombinací tradiční masáže a léčivých účinků medu. Zkušený terapeut vám nejprve jemně vetře tekutý a zahřátý med do pokožky a poté ho začne masírovat. Používá se speciální technika, známá jako „pumpování“, která je v souladu s tokem lymfy a pomáhá tak vylučovat toxiny z těla. Během masáže se med vstřebává do kůže a po chvíli je opět vylučován na povrch spolu se škodlivými látkami. Měni se tak jeho podoba z tekutého a zlatavého na šedivou hmotu, která se před nanesením další vrstvy omývá. Proces se opakuje několikrát a trvá 20 až 60 minut. Výsledkem je čistá, prokrvená a hladká pokožka. Možná pocítíte mírnou únavu a jiné příznaky detoxikace, ale tyto projevy jsou dočasné a brzy odeznějí.

Tuto proceduru lze provádět jednou měsíčně pro preventivní účely, v případě akutních problémů pak 1-2 krát týdně. Obecně neexistují žádné výrazné omezení pro absolvování této procedury, ale měli byste se jí vyhnout pokud jste alergičtí na med, trpíte podrážděnou pokožkou, máte vysoký nitrooční tlak nebo jste kojící matka. Naopak, je velmi vhodná pro osoby trpící revmatickými onemocněními, nespavostí, stresem, zažívacími potížemi, nervovými poruchami a mnoha dalšími problémy.

MASÁŽ LÁVOVÝMI KAMENY

Masáž lávovými kameny možná některým zní jako netradiční druh masáže, ale ve skutečnosti to je jedna z nejstarších relaxačních technik s pozitivními účinky na lidské zdraví. Tato masáž, která kombinuje prvky tepla, doteku a principy čínské medicíny, je účinná při řešení různých potíží, čímž nabídne širokou škálu možností jejího využití.

Lávové kameny byly využívány už před tisíci lety. V Japonsku se například často přikládaly na akupresurní body na břiše, kde pomáhaly s trávením a obnovou toku energie v těle. V Číně byly používány k léčení svalové bolesti. A i Indiáni věřili v jejich magickou sílu a přisuzovali každému kameni vlastní duši.

Ať už věříte v magickou sílu lávových kamenů nebo ne, jejich pozitivní vliv na lidský organismus je nesporný. Pro masáž se preferují kameny s velkou plochou, které jsou schopny přenést větší množství tepla. Kameny s hrubší strukturou se pak lépe drží na svém místě. Před samotnou masáží se kameny předehřívají na teplotu 37 až 40 °C. Toto teplo je pak pokožkou absorbováno do hlubších vrstev těla, což vede k uvolnění zatuhlých svalů.

Průběh masáže závisí na konkrétním masérovi a může se lišit. S kameny lze pracovat různými způsoby; mohou se přikládat na problematická místa nebo na akupunkturní body, kde ovlivňují energetický tok a působí na vnitřní orgány. Kameny mohou být také použity k prohřívání nebo přímo k masáži. Ideální je kombinace všech těchto technik, která přináší maximální přínos.

Masáž lávovými kameny přináší nejen příjemné duševní a fyzické uvolnění, ale také stimuluje krevní oběh a lymfatický systém, což urychluje odstranění škodlivých látek z těla a napomáhá detoxikaci organismu. Práce s energetickými drahami také vyrovnává tok vnitřní energie a zvyšuje přirozenou obranyschopnost.

Přestože je masáž lávovými kameny velmi prospěšná, u lidí s hypersenzitivitou, vysokým krevním tlakem, otevřenými ranami, infekčními onemocněními, kožními potížemi a u těhotných žen by se měla vyhnout.

CENÍK

RELAXAČNÍ MASÁŽ (Délka 60 minut.)1190 KČ
RELAXAČNÍ MASÁŽ (Délka 30 minut.)600 KČ
KLASICKÁ MASÁŽ (Délka 60 minut.)1190 KČ
KLASICKÁ MASÁŽ (Délka 30 minut.)600 KČ
SPORTOVNÍ MASÁŽ (Délka 60 minut.)1190 KČ
BAŇKOVÁ MASÁŽ (Délka 60 minut.)1190 KČ
MEDOVÁ MASÁŽ (Délka 60 minut.)1190 KČ
MASÁŽ LÁVOVÝMI KAMENY (Délka 60 minut.)1190 KČ